معرفی اپلیکیشن ترنج به منظور آموزش و حمایت

کمپین توقف قتل های ناموسی اپلیکیشن ترنج و کاربرد آن را به شما معرفی می کند.👇👇👇

https://www.toranjapp.com/

اين اپليكيشن به منظور آموزش و حمایت از افرادی طراحی شده که ممکن‌ است در محیط خانواده و خارج از آن با موقعیت‌های خشونت‌بار روبه‌رو باشند. این اپلیکیشن از راه‌های مختلف مانند تماس اضطراری، راهنمای حقوقی، بیشتر بدانیم، رابطه سنج و معرفی مراکز مشاوره رایگان به کاربران کمک می‌کند تا در مواجهه با خشونت از حمایت لازم برخوردار باشند. ترنج، حاصل تلاش گروهی از کارشناسان حقوقی و فعالان اجتماعی و حقوق زنان است.
ترنج چگونه به ما کمک می‌کند؟
«ترنج » شامل پنج بخش کلی برای کمک‌رسانی است: بخش «پیام‌ها و تماس اضطراری»،‌ «راهنما و فرم‌های حقوقی»، «رابطه‌سنج» (تست روان‌شناسی)، «معرفی مراکز مشاوره رایگان» و «بیش‌تر بدانیم» (شامل مطالب آموزشی در مورد رابطه و شناسایی رابطه‌های پر خطر). بنابراین در این برنامه مخصوص گوشی‌های همراه هم برای فرد در معرض آسیب و آسیب‌دیده و هم برای آموزش‌های شروع یک رابطه برنامه‌هایی پیش بینی شده است.
بخش «پیام‌ها و تماس اضطراری» در واقع برای حمایت در لحظه خطر در نظر گرفته شده و به این شکل عمل می‌کند که کاربر از قبل سه نفر از دوستان یا نزدیکان مورد اعتماد خود را انتخاب می‌کنند. ترنج چهار پیام اضطراری از قبل برای‌ این مواقع در نظر گرفته است: «پلیس را خبر کن»، «سریع خودت را برسان»، «به من زنگ بزن» و «کمک رسید، خوب هستم».

دو پیام اول قابل تغییر نیستند اما متن‌های دو پیام دیگر تغییر می‌کنند. کاربران در لحظه خطر، پیام را به دوستی که مد نظر دارند، ارسال می‌کنند. اگر فرد اجازه ارسال موقعیت جغرافیایی را داده باشد، پیام همراه با نقشه محل ارسال می‌شود. برای مواقعی که ممکن است جی‌پی‌اس کار نکند، سه آدرس مثل محل خانه نیز از قبل آماده شده است. از طرفی، کاربران می‌توانند با شماره‌های ۱۱۰ و ۱۱۵ نیز از طریق این اپلیکیشن تماس بگیرند.
به دلایل مختلفی از قبیل مشکلات مالی و یا ترس از باخبرشدن دیگران افراد هرگز برای حل مشکلات خود به سراغ یک وکیل یا مشاور حقوقی نمی‌روند و از این رو از حقوق خود بی‌خبر هستند. در بخش راهنما و فرم‌های حقوقی «ترنج» می‌توان اطلاعاتی در زمینه حقوق خانواده و فرم‌های مورد نیاز برای طرح شکایت حقوقی یا کیفری در دادگستری و پیش‌نویس شروط ضمن عقد و موارد از این قبیل را به راحتی دریافت کرد.
«رابطه سنج» راه‌های شناسایی رابطه‌های پرخطر و راه‌کارهای موجود برای پیشگری، بهبود شرایط و یا ترک رابطه پرخطر را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. یکی از مفیدترین بخش‌های این اپلیکیشن که خدمات آن را از حد یک برنامه معمول فراتر برده است معرفی مراکز مشاوره رایگان است که این مراکز از طریق تلفن یا به صورت آنلاین به پرسش‌ها و ابهامات حقوقی و روانشناسی کاربر پاسخ می‌دهند و این خدمات نیز به صورت رایگان صورت می‌پذیرد.
«ترنج» به منظور حفظ حریم خصوصی کاربران هیچ‌گونه اطلاعات شخصی از آنان جمع‌آوری نمی‌کند و افراد می‌توانند به طور کاملا ناشناس از آن استفاده کنند. همچنین آدرس آی‌پی‌ کاربران در سرورها ذخیره نمی‌شود تا در صورت وقوع حملات سایبری به سیستم، اطلاعات شخصی افراد در معرض خطر قرار نگیرد.

در حال حاضر«ترنج» صرفا برای گوشی‌های اندروید ارایه می‌شود و شامل فیلترینگ نیست اما در صورت فیلتر شدن، دست‌اندرکاران این اپلیکیشن، آن را از دو طریق دیگر نیز عرضه می‌کنند؛ از راه توزیع پلتفرم «توشه» که نوعی دانلود آفلاین است یا آپلود مستقیم فایل نصب نرم‌افزار در کانال های تلگرامی و یاری گرفتن از فعالان عرصه شبکه‌های اجتماعی. ترنج حاصل تلاش گروهی از کارشناسان و فعالان اجتماعی و حقوق زنان است. کنش‌گران برابری جنسیتی و حقوق زنان امیدوارند با استفاده از تکنولوژی بتوانند به کمک زنان آسیب‌دیده یا زنان و مردان در معرض آسیب بروند تا با کمک جامعه مدنی، از بار تبعیض و خشونتی که بر دوش زنان قرار دارد، بکاهند.

 

https://www.toranjapp.com/

Shahrezanan.amn@gmail.com

@Shahr_Zanan_Amn

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید