قتل سرگل حبیبی با انگیزه ناموسی در سنندج

سرگل حبیبی شامگاه ۳۰ آبان ماه به همراه یک مرد توسط نیروهای انتظامی در منزل خود بازداشت و در ساعت ۳ بامداد با دستور قاضی کشیک به برادرانش تحویل داده شد. دو برادر متوفی او را به چند کیلومتری سنندج برده و با ضربات چاقو به قتل رساندند. همسر و مرد همراه این زن نیز در ادامه تحقیقات بازداشت شدند. در قوانین ایران مواردی در نظر گرفته شده تا افرادی که مرتکب “قتل‌های ناموسی” می‌شوند را از مجازات‌های سنگین معاف کند

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، محمد جباری، دادستان سنندج ضمن تائید خبر قتل سرگل حبیبی گفت: «دو برادر انگیزه خود را از قتل خواهرشان مسائل حیثیتی عنوان کرده اند. اما این که گفته می شود مقتول را سر بریده بودند صحت ندارد و وی با ضربات چاقو از پا در آمده بود. مقتول متاهل و دارای دو فرزند است. بررسی انگیزه دقیق متهمان و زوایای پنهان پرونده در دستور کار قضائی قرار دارد.»

در این گزارش به نقل از یک منبع محلی آمده است، “سرگل حبیبی ساعت ۱۱ شب ۳۰ آبان ماه در منزل شخصی خود با مرد دیگری توسط ماموران پلیس کلانتری ۱۵ سنندج دستگیر شد. تحقیقات اولیه پلیس نشان داد که آن مرد در سنندج سوپر مارکت دارد. همان شب همسر سرگل حبیبی با خانواده پدری او تماس گرفته و از آنها خواسته است که به کلانتری بیایند و دخترشان را به خانه شان ببرند.”

به گفته این منبع، “قاضی کشیک ساعات ۳ بامداد وی را به برادرهایش به نام های حسن و اسماعیل تحویل می دهد و آنها نیز پس از تحویل گرفتن خواهر شان، یک ساعت بعد او را به محلی در چند کیلومتری سنندج برده و به طرز فجیعی به قتل رسانده‌اند.”

این دو برادر پس از این واقعه خودشان را به پلیس معرفی کردند و ادامه تحقیقات با بازداشت همسر سرگل و مرد همراه مقتول به پلیس تخصصی سپرده شده است.

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید